Program

Štvrtok 23. mája 2024

Mariánske námestie

od 12:30
» ZUŠ Ferka Špániho „Umenie v pohybe“
» ZUŠ Ružová „Tancom za šťastím“
» MyDANCE Žilina hip hop show
» CVČ Kuzmányho – tanečné skupiny Extad a Argonnath
» Detský spevácky zbor Žiliňáčik

SLÁVNOSTNÝ SPRIEVOD A OTVORENIE
ZUŠ L. ÁRVAYA - DETSKÝ SPEVÁCKY ZBOR A SLÁČIKOVÝ ORCHESTER
BIG BAND ŽILINSKÉHO KONZERVATÓRIA

Big Band Žilinského Konzervatória bol založený v roku 1993. Jeho zakladateľom bol trombónista, spevák a pedagóg Miroslav Belorid. Hráčskou základňou big bandu sú prevažne študenti Žilinského Konzervatória, nechýbajú však ani niektorí pedagógovia tejto školy a profesionálni hudobníci. Počas dlhých rokov existencie telesa sa v ňom vystriedali desiatky mladých hráčov a orchester odohral množstvo koncertov doma i v zahraničí. Orchester hrá prevažne swingovú hudbu, nechýba však ani jazzrock či latinsko-americká hudba.

https://www.facebook.com/BigbandZilinskehoKonzervatoria/

DITCH THE FRIDGE

Ditch the Fridge odštartovala svoje účinkovanie v roku 2016 ako dvojica speváka a gitaristu Mareka Kuchtu a bubeníka Petra Kurillu. Neskôr sa k nim pripojil basista Matej Vrábeľ, gitarista Roman Levčík a na klávesy kapelu posilnil Tomáš Urík. Názov vznikol na základe Marekovho popudu prestať jesť všetko, čo vyžaduje chladenie a vypol chladničku. Po rokoch sa chladiaca situácia nezmenila, ale názov kapely ostáva.

https://www.facebook.com/ditchthefridge/

MIDI LIDI

Midi lidi je česká electro undergroundová hudobná skupina, ktorá je pozoruhodná najmä svojimi, pre tento žáner nezvyklými, českými textami skladieb. Stabilná zostava kapely je Petr Marek (gitara, klávesy, spev), Prokop Holoubek (gitara, klávesy, spev) a Tomáš Kelar (bicie, spev). Na koncertoch ich niekedy dopĺňajú po jednej alebo spoločne Markéta Lisá (syntezátory, spev, digitalný saxofón) a Magdalena Hrubá (spev, syntezátory).

https://midilidi.com/

Námestie A. Hlinku
SLÁVNOSTNÝ SPRIEVOD A OTVORENIE
ŽILINSKÉ MAŽORETKY DIANA
ROCKIDS

RocKids je kapela mladých rockerov zo ZUŠ L. Árvaya v Žiline. Tešiť sa môžete na známe slovenské a svetové rockové hity v podaní mladých talentov, ktorých vedie Mgr. art. Dušan Vrúbel, Art.D.

HOTEN TOTEN

Žilinská kapela, ktorá vznikla v roku 1989 a hrá hudobný žáner post Punk. Vydala počas svojho dlhoročného pôsobenia 7 štúdiových albumov. Kapela sa predstaví v zostave: Sveťo Vladař – spev, Marcel Randa – bicie, Michal Ciba - basová gitara, Juraj Jaroščiak – gitara

https://hotentoten.sk/

SKUPINA VIDIEK

Skupina Vidiek vznikla v roku 1987 v obci Rovinka neďaleko Bratislavy. V roku 1988 už z rádií znel jej prvý veľký hit Vidiečan. A nasledovali ďalšie: Nechajte si ju, Tisíc divov, Rudy a Hilda, Anglická, Keď je 7 ráno, Nie je to ľahké, Vianoce 97, Námornícka, Ó maňo, Anjel, Milá, Sedím ležím, Hrajte trúbky alebo Dohodnime sa. Vidiek počas svojej existencie natočil 6 albumov (Nechajte si ju 1989, Vidiek 1993, Štyry 1997, Výber naživo 2000 ocenený Zlatou platňou, Nové časy 2003 a ostatný Vidiek s oblohou, 2015).

https://www.skupinavidiek.sk/

GLADIATOR

Rocková skupina Gladiator pochádzajúca z Nitry patrí už dlho medzi slovenské hudobné stálice. Založili ju bratia Miko, Maroš a Dušan Hladký a svoj prvý album vydali v roku 1991. Medzi ich najväčšie hudobné vzory patrili skupiny Metallica a Sepultura. V súčasnosti má Gladiátor 5 členov a nedávno oslávili 30 rokov na hudobnej scéne. Hity ako "Dnes je skvelý deň", "Bonboniéra", "Keď sa láska podarí" môžete stále počuť v rádiách.

https://www.gladiator.sk/
https://sk-sk.facebook.com/www.gladiator.sk

Piatok 24. mája 2024

Mariánske námestie

od 12:30
» Spoločnosť pre predškolskú výchovu „Kolovrátok 2024“
» SZUŠ BRIOSO medzi Vami
» DFS Rovňanček
» DFS Stavbárik
» CVČ Kuzmányho – DFS Cipovička a SS Spievanky
» SZUŠ Anima Libera – DFS Lieska a DIANA tanečný súbor

FOLKLÓRNY SÚBOR ROZSUTEC

Folklórny súbor Rozsutec, ktorý vznikol v roku 1965 sa radí medzi najvýraznejších interpretov slovenského folklóru. Takmer 60-členný kolektív mladých ľudí pracuje pod taktovkou vedúceho súboru a choreografa Štefana Muchu. V bohatom repertoári súboru sú zastúpené folklórne regióny Slovenska – Kysuce, Orava, Liptov, Horehronie, Myjava, Zemplín. So súborom je od jeho založenia neodmysliteľne spojená originálna terchovská muzika, spev a tanec.

https://www.rozsutec.eu/

https://www.facebook.com/Folklorny.subor.ROZSUTEC/

BALKANSAMBEL

Balkansambel je originálne zoskupenie slobodomyseľných muzikantov zbláznených do balkánskej hudby. Hneď od prvého tónu je šlamastika explóziou kreativity a nákazlivej radosti. Je pozoruhodné, s akou ľahkosťou Balkansambel premosťuje tradičnú ľudovú hudbu a súčasný jazz, pričom výsledný tvar je hladký a kompaktný. Napriek celkovej detailnej  prepracovanosti skladby nepôsobia ťažkopádne, skôr naopak. Hra jednotlivých hudobníkov je tak precízna a zároveň plná energie, že počúvať ich je úplný pôžitok. Radostná, osviežujúca a energická muzika vás zaručene zdvihne zo stoličiek.

https://balkansambel.com/sk/

HOMOSAPIENS

Partička funkom zapálených ľudí z Martina, funguje už archaických 25 rokov a hrá širokospektrálne najväčšie hity 80. a 90. rokov. Malý orchester s dychovou sekciou plný energie a radosti z hudby poteší všetky generácie. Ich funky, rock, jazz, pop skladbami tanečného charakteru to vedia správne roztočiť a nenechajú postávať ani tie pasívnejšie typy. Hrajú výbornú tanečnú muziku, ktorou vedia vykúzliť nezabudnuteľnú atmosféru - väčšina ich repertoáru sú notoricky známe hity svetových špičiek, ktoré podávajú nákazlivým tanečným štýlom.

https://www.homosapiens.sk/

Námestie A. Hlinku
VOJENSKÁ HUDBA BANSKÁ BYSTRICA

Vojenská hudba Banská Bystrica je určená svojou hudobnou produkciou k zabezpečeniu vojenských ceremoniálov podľa Pravidiel Diplomatického protokolu SR, pietnych aktov, slávnostných nástupov, vojenských pohrebov, slávnostných podujatí a iných reprezentačných aktivít v rezorte obrany a samozrejme aj ako reprezentačné teleso OSSR v rámci koncertných vystúpení  na verejnosti doma a v zahraničí. Tento rok Vojenská hudba Banská Bystrica oslavuje 65. výročie vzniku. V súčasnosti je Veliteľom – dirigentom vojenskej hudby major Mgr. art. Ján GOLIAŠ a jeho zástupcom je kapitán Mgr. art. Marek FLIMEL.

https://www.facebook.com/VojenskaHudbaBanskaBystrica/  

WASTED STRINGS

Jedinečná ženská rocková kapela zo Žiliny, ktorej zloženie tvorí štvorica výnimočných a talentovaných hudobníčok s vášňou pre hudbu. Ponúkajú vystúpenia plné energie, dobrej hudby a rockovej šou. Vo svojom repertoári majú predovšetkým vlastnú tvorbu a na konte dva albumy. Kapela je na koncertných pódiách nepretržite od roku 2012. Dievčatá odohrali viac než 100 koncertov po celom Slovensku i v Českej Republike v mnohých kluboch, festivaloch a iných akciách. Medzi ich najväčšie úspechy patrí pieseň vo filme Tlmočník, predkapela legendárnej skupiny Omega, 2. miesto v súťaži Queen of Rock či 3. miesto v súťaži City Music Show.

https://www.wastedstrings.com/

ALAN MURIN

Alan Murin je slovenský spevák, skladateľ a producent. Hudbe sa venuje od 15 rokov, čo ho neskôr priviedlo k štúdiu hudobného inžinierstva a produkcie. Po ukončení štúdia na Point Black Music School v Londýne chcel svoje vedomosti uplatniť v praxi, a preto sa rozhodol splniť si svoj veľký sen a vydať sa na pracovnú cestu do Los Angeles. Alan si dôsledne udržuje úroveň nezávislého umelca, ktorý dokáže z každého zážitku vyťažiť maximum, a preto sa jeho skladby dostávajú na popredné miesta v hudobných rebríčkoch.

https://alanmurin.com/

PUDING PANI ELVISOVEJ

Puding Pani Elvisovej (PPE) je slovenská elektro-indie-popová kapela v zložení Slivka (spev), Miloš (bicie), Pino (klávesy, gitara) a Viliam (basgitara). Skupina vznikla v roku 1995 v Košiciach a má na konte 5 albumov Automati (2004), Play/Pause/Eject (2007) π (2010), Tektonická Platňa (2015) a nultý album Mohérpop (2021). V roku 2023 sa kapela po dlhšej tvorivej pauze vracia s novým materiálom v podobe zatiaľ zverejnených singlov Trhací kalendár, Space Taxi a Svetová a na rok 2024 chystá ďalšie single a nový album. V rokoch 2010-2012 získali PPE na Radio_Head Awards trikrát za sebou ocenenie Najlepšia koncertná kapela roka, v roku 2011 s pesničkou Astoria aj Singel roka. Kapela odohrala množstvo koncertov u nás aj v zahraničí a je stabilným hosťom najväčších slovenských festivalov.

http://www.facebook.com/PudingPaniElvisovej

PARA

Para je slovenská poprocková hudobná skupina pôvodom z Bratislavy. Zakladateľ kapely je Matej Starkov (gitarista) a Matúš Vallo (basgitara, spev). Na scéne pôsobí už takmer 30 rokov a na svojom konte má 6 albumov, 2 DVD a hity ako Abstinent či Otec. Patrí k najlepším koncertným kapelám na Slovensku. V minulosti spolupracovali napr. so skupinou AMO, Janou Kirschner a Sendreiovcami. Pravidelne koncertujú a zúčastňujú sa na letných festivaloch či študentských majálesoch. Pôsobia na klubovej scéne, v rámci čoho absolvovali niekoľko úspešných turné v mestách po celom Slovensku. Začiatkom roka 2024 krstila kapela Para svoj nový album: Pre všetko okolo nás

https://www.para.sk/
https://www.facebook.com/PARA.Brutalna.Zostava/

Sobota 25. mája 2024

Mariánske námestie
EKUMENICKÉ MODLITBY
FOLKLÓRNY SÚBOR STAVBÁR

Folklórny súbor Stavbár vznikol v roku 1959. V súčasnosti sa činnosť súboru zameriava na spracovanie autentického folklórneho materiálu v tvorivom poňatí, ako aj na prezentovanie štylizovaného folklórneho materiálu. Jednotlivé choreografie a ucelené programové bloky pochádzajú predovšetkým z obcí severozápadného Slovenska - Považský Chlmec, Čičmany, Suchá Hora, Zuberec, Fačkov, Terchová, Malatiná ako aj iných regiónov Slovenska – Zámutov, Pozdišovce, Heľpa, Šumiac a pod. Tvorba programu FS Stavbár vychádza predovšetkým z tanečnej a hudobnej tradície ľudovej kultúry. Tanečná, hudobná, spevácka zložka, vedúci či choreografi, spolu teda viac ako 50 členov súboru tvrdo pracujú, aby divákom predstavili dych berúci program.

https://fsstavbar.sk/

https://www.facebook.com/fsstavbar

VINTAGE BOYZ

Vintage Boyz je trio z Liptova s vlastnou, autentickou, slovenskou tvorbou plnou energie a nasadenia. Kapela vznikla v roku 2020 a hrá zmes Hard Rocku, Punku a Rock & Rollu. Členmi kapely sú: Tomáš "TOME" Mikulka - spev/gitara, Andrej Kelčík - basgitara, Dominik Sojčák - bicie. V roku 2023 vyšiel náš debutový album s názvom Vintage Boyz.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100092401410580

THE BACKSTEP

Štvorica duchom večne mladých chalanov z Dolného Kubína pôsobiacich v Bratislave. V zložení Rasťo Petkáč (elektrická gitara + spev), Jozef Tabačák (basova girara + spev), Marek Vodička (klávesy) a Marek Vrtich (bicie + spev) hrajú nestarnúce slovenské i zahraničné skladby a majú za sebou desiatky koncertov a niekoľko zaujímavých projektov s inými kapelami, či umelcami. Za najväčší úspech vo vlastnej tvorbe považujú finálovú účasť v Košickom zlatom poklade 2023 s pesničkou Nuda.

https://www.thebackstep.sk/

THE BACKWARDS - BEATLES REVIVAL

Kapela The Backwards je jedným z najlepších Beatles revivalov na svete. Úspech skupiny odštartovalo dvojnásobné víťazstvo na prestížnom Beatlefeste v New Yorku. Známymi sa stali tiež vďaka účinkovaniu v hudobno – zábavných programoch všetkých česko – slovenských televízií.  Svoje nesmrteľné vzory stvárnili v muzikálových a hudobno-dramatických projektoch na scénach Divadla Spirála v Prahe, Novej scény v Bratislave a Národného divadla moravskoslezského v Ostrave. Strhujúcí výlet do hudobnej minulosti plnej nezabudnuteľných hitov pre niekoľko generácií fanúšikov Beatles čaká na všetkých návštevníkov vystúpení kapely The Backwards.

https://www.thebackwards.sk/
https://www.facebook.com/thebackwards

„ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ“

Scroll to Top